Toto pred vami lekári taja: Možno máte problém so štítnou žľazou bez toho aby ste o tom vedeli. Naučte sa ju sami vyliečiť!
Problémy so štítnou žľazou sú v súčasnosti pomerne bežné. Dokonca mnoho ľudí má nejaké jej ochorenie pričom o tom ani netuší.
Vyskytnú sa občas aj takí, ktorí majú zjavné príznaky avšak nevedia ich rozpoznať. Vaša štítna žľaza je zodpovedná hlavne za telesný metabolizmus a tvorbu energie. Jej zdravie je nesmierne dôležité pre celé telo a pretože hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú tvorbu veľkého množstva ďalších hormónov.
Každá telesná bunka obsahuje receptory, ktoré reagujú na hormóny štítnej žľazy. Teraz už zrejme tušíte, prečo jej správna funkcia je preto telo taká dôležitá.
Na udržiavanie zdravej štítnej žľazy potrebujete zdravé stravovanie, cvičenie, dostatok odpočinku, reguláciu stresu a vyhýbanie sa prvkom tzv. halogenidom, ktoré napodobňujú jód (ako sú bróm, chlór, flór)
Pokiaľ vám štítna žľaza nefunguje správne, jej regenerácii nepomôžete nasledujúcimi 6 spôsobmi.
1. Užívajte morské riasy
Mali by ste pravidelne konzumovať morské riasy ako sú kelp, wakame, kombu či nori. Obsahujú dôležité minerály hlavne jód, bez ktorého štítna žľaza nedokáže správne fungovať.
2. Pravidelne jedzte vývar z kostí
Žiadny iný vývar vám nepomôže posilniť imunitný systém a vyliečiť výstelku čriev pre dobrú absorpciu živín tak ako práve poctivý vývar z kostí. Zjedzte každý deň jeden tanier vývaru s trochou morskej soli. Ideálne si do nej môžete pridať morské riasy uvedené v predchádzajúcom bode.
3. Kokosový olej
Väčšina olejov na varenie narušuje konverziu hormónov štítnej žľazy T3 a T4. Nie však kokosový olej. Naviac, kokosový olej predchádza zápalom v tele, ktoré ohrozujú štítnu žľazu.
Kokosový olej posilňuje vašu imunitu a tá sa zase stará o zdravie štítnej žľazy. Užívajte aspoň 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja denne.
4. Zvýšte príjem vitamínov A, D a K2
Keď vám chýbajú niektoré z uvedených vitamínov, zrejme tým trpí aj vaša štítna žľaza. Jedzte preto potraviny, ktoré sú bohaté na tieto vitamíny, prípadne ich dopĺňajte vo forme doplnkov stravy.
5. Vyhýbajte sa potravinám s obsahom lepku
Lepok vedie u mnohých ľudí k autoimunitným ochoreniam. Štúdie ukázali, že je zodpovedný za Hashimotovu tyreoiditidu, čo je ochorenie štítnej žľazy spôsobené autoimunitnou reakciou tela.
Vyhýbajte sa taktiež arašidom a výrobkom z neho, pretože arašidy obsahujú látky zvané gointrogény, ktoré narúšajú správnu činnosť štítnej žľazy.
6. Vyskúšajte jógu
Meditácia a jóga sú prirodzenými spôsobmi na posilnenie vášho tela a zvlášť prospešné sú na štítnu žľazu. To platí hlavne v prípadoch, keď je vaša štítna žľaza ovplyvnená stresom alebo nejakou traumou.
Páčil sa Vám článok? Ak áno neváhajte sa o tieto užitočné informácie podeliť so svojimi priateľmi.