Takto zistíte, že máte v tele parazitov: Skryté príznaky, o ktorých ani len netušíte!

Infekcie spôsobené parazitmi sú bežnejšie než si myslíme a majú potenciál spôsobovať vážne zdravotné komplikácie. Môžeme trpieť na viac druhov infekcií v závislosti od veľkosti parazita alebo či sa parazit nachádza vo vnútri nášho tela či na povrchu.

Existujú mikro-parazity ako napríklad malária, ktoré je možné vidieť len pod mikroskopom.

Potom sú makro-parazity, ako napríklad oblé a ploché červy (hlísty, pásomnice, atď.), ktoré môžu dosahovať obrovských rozmerov.

Parazity nenachádzame len v črevách, ako sa všeobecne verí, ale kdekoľvek v tele: v pľúcach, pečeni, svaloch, žalúdku, v mozgu, krvi, koži a dokonca aj v očiach.

ŠÍRENIE PARAZITOV V DNEŠNOM SVETE

Migrácia populácie, rýchly transport a obchodovanie skrátili vzdialenosti medzi krajinami a choroby, ktoré boli bežnými pre určité oblasti, sa zmenili na celosvetové choroby.

Paraziti , ktoré boli predtým obmedzené na špecifické územia, sa dnes objavujú v oblastiach vzdialených od ich prvotného zamerania.

90% svetovej populácie je napadnutých jedným alebo viacerými parazitmi, ktoré sú schopné spolu nažívať  v tele hostiteľa.

Nebezpečenstvo nastane, keď je narušená rovnováha a u hostiteľa sa začnú prejavovať známky vážneho ochorenia, v niektorých prípadoch nastáva smrť.

Parazitné infekcie spôsobované parazitmi nemusia vždy spôsobovať ochorenie ich hostiteľovi. Mnoho nosičov parazitov sú úplne zdraví. Parazity sú tichí vrahovia udržujúci netušiacu obeť v domnienke, že žijú vo svete, kde nič také ako cudzopasník v tele existuje.

NAJČASTEJŠIE SPÔSOBY INFIKOVANIA PARAZITMI

Doktori v západnej Európe a v USA vôbec neuvažujú nad možnosťou, že by sme mohli byť infikovaní parazitmi. S fenoménom migrácie obyvateľstva naprieč kontinentmi sa problém nakazenia stáva väčšou bežnosťou, ako si ľudia dokážu predstaviť.

Paraziti často spôsobujú zriedkavé choroby, či choroby ako chronická nevoľnosť alebo reuma, ktoré sú v našej spoločnosti veľmi častými úkazmi.

Paraziti sa môžu do nášho tela dostať jedným z týchto, ale aj iných spôsobov:

– od iného človeka, viac menej priamym kontaktom (sexuálne alebo fekáliami)

– vlastným infikovaním, napríklad tzv. anál-ruka-ústa spôsobom, keď škrabaním  análneho otvoru môžeme previesť vajíčka rukou do úst (toto sa stáva hlavne u detí)

– prenesením z matky na plod dieťaťa ešte v brušku

– z bežných kontaminovaných objektov (kľučky, peniaze, telefónne slúchadlá, hračky)

– z pôdy infikovanej ľudskými alebo zvieracími výlučkami

– z kontaminovaného surového či nedostatočne tepelne upraveného mäsa a rýb

– z pitia kontaminovanej vody

– zo zle umytého ovocia a zeleniny

– od našich domácich zvierat

TYPICKÉ SYMPTÓMY NÁKAZY PARAZITMI

Rôzne druhy parazitov a ich toxického odpadu v našom tele môžu spôsobovať nasledujúce problémy:

– chronická hnačka, alebo hnačka spôsobená zlým vstrebaním jedla

– chronická zápcha, vetry a nadúvanie (najmä po jedle), či akékoľvek iné ťažkosti pri zažívaní vrátane pálenia záhy, bolesti brucha a kŕče, hlieny či krv v stolici, črevné problémy, atď.

– opuchnuté oči a kruhy pod očami

– horúčky

– zápal slinivky

– nevoľnosť, strata energie, letargie a depresie

– vnútorné zimnice, slabosť

PARAZITY A POKOŽKA

Keď parazity vniknú do pokožky spôsobujú svrbenie. Tkanivo zapálené od parazitov, zvyšuje množstvo bielych krviniek , ktoré telo chránia.

Táto reakcia spôsobuje podráždenie kože a prichádzajú aj alergie na jedlo.

Parazity vylučujú toxíny a koža, ktorá je naším najväčším orgánom sa ich snaží zbaviť. Preto trpíme rôznymi kožnými problémami.

Sú to napríklad:

– suchá koža a vlasy

– padanie vlasov

– alergie a alergické reakcie na jedlo

– svrbenie v nose, na koži či v análnom otvore

– ekzémy, či  afty

– opuchy

– pocity, že nám niečo lozí pod pokožkou

– žltačka a iné

PARAZITY A NERVOVÝ SYSTÉM

Toxíny, ktoré parazity vylučujú môžu dráždiť náš centrálny nervový systém. Neistota či nervozita sú často spôsobené parazitmi, žijúcich v našich telách.

Patria sem:

– rýchle a časté zmeny nálad

– zlosť a podráždenosť

– nervozita

– depresia

– zábudlivosť a zmätené zmýšľanie

– nepokoj

– obavy

– pomalé reflexy

– posadnutosť

– nedostatok pozornosti

Fyzická prítomnosť parazitov sú pre telo otravou. Telo na ne reaguje aj počas jeho odpočívacej doby, keďže práve v noci sú paraziti najviac aktívne.

Nočné budenie je veľmi bežné, špeciálne medzi 2 a 3 hodinou v noci, keď sa pečeň snaží zbaviť sa toxínov vyprodukovaných parazitmi.

To spôsobuje:

– nespavosť a poruchy spánku

– škrípanie zubami počas spánku

– nočné potenie a silné slintanie

Parazity obyčajne žijú nepozorovane v tele svojho hostiteľa a oberajú ho o základné živiny z jedla. Veľa ľudí trpiacich nadváhou, ktorí sú infikovaní parazitmi, v podstate hladujú za nedostatkom živín.

Toto ich núti nadbytočne jesť. Alebo, vzniká opačný prípad, keď človek kvôli parazitom nemôže na váhe pribrať.

OSTATNÉ PRÍZNAKY PRÍTOMNOSTI PARAZITOV V ORGANIZME

Parazity sa môžu pohybovať cez takmer všetky mäkké tkanivá, obzvlášť cez kĺby a svaly, kde vytvárajú cysty a zápaly, čo sa často chybne považuje za artritídu alebo bolesť svalov.

Toxíny z parazitov sa tiež môžu hromadiť v kĺboch a svaloch a zapríčiňovať svalové kŕče a bolesti, bolesti v kĺboch, v pupku, hrudi, reumatické bolesti, zrýchlený tlkot srdca.

Tiež sú zodpovedné za problémy súvisiace s pohlavnými orgánmi, či močovými vylučovacími cestami. Ich larvy po vdýchnutí putujú dýchacím systémom, kde zapríčiňujú:

– akútnu bronchitídu

– astmu

– zápal pľúc

– dráždivý kašeľ

– pociťovanie cudzieho telesa v hrdle

– ťažkosti s prehĺtaním

– páchnuci dych a mnoho ďalších

AKO SA VYHNÚŤ INFIKOVANIU PARAZITMI

Je dôležité ošetriť všetkých členov domácnosti ako aj zvieratá žijúce s nimi, aby nedochádzalo k opätovnému infikovaniu sa.

K nakazeniu môže dôjsť cez spodnú bielizeň držanej v jednom koši na bielizeň, posteľné povlečenie, uteráky, domáce objekty ako hračky, príbor, poháre a samozrejme od zvierat, ktorým sa neviditeľné vajíčka parazitov držia na srsti.

Je dôležité prať posteľné obliečky a plachty minimálne na 60 stupňoch a takisto všetko prádlo, ktoré prišlo do styku s intímnymi časťami tela. Počas odčervovania treba tieto veci prať denne a tiež oddelene od ostatného oblečenia.

Je nevyhnutne spať v spodnom prádle, aby sa predišlo k nedobrovoľnému škrabaniu análu počas noci, keď sú parazity aktívne a kladú vajíčka. Tie sa potom môžu zachytiť pod nechtami.

Držte zvieratá od miest vášho odpočinku ako postelí, gaučov, diek a vankúšov.

Dôkladne umývajte ovocie a zeleninu.

Čistite umývadlo alkoholom, keďže veľa parazitných vajíčok je odolných voči pH čistiacich prostriedkov a mydiel.

AKO ZISTIŤ A ODSTRÁNIŤ INFEKCIU PARAZITMI

Parazity sú zmerateľné frekvenčnými prístrojmi u poradcov. Zbavovať sa ich dá antihelmentikami, detoxikačnými preparátmi, ľudovými receptami, klystírom, zaparovaním, či plazmou.

Je však dôležité vedieť, že kúru treba prevádzať opakovane z dôvodu denného kladenia vajíčok parazitmi (denne niekoľko 100 000).

Majte tiež na pamäti, že tak ako každá choroba, tak aj paraziti sú pre nás odkazom, že po telesnej, psychickej či duševnej stránke niečo nerobíme správne.

Preto udržujte svoje telá  (zdravou stravou) a duše (pozitívnym spôsobom myslenia) odkyslené…

Zdroj: andreaskalcker.com