Ako jeden príspevok o Reishi spôsobil BOOM!
Nedávno som na svojom súkromnom FB profile zverejnil fotografiu (viď nižšie), ktorá zachytáva večerné popíjanie nápoja z liečivej huby Reishi, prezývanej aj ako Božská huba. Nebudem písať na čo je dobrá, uvediem len, že Reishi alebo aj Ganoderma, hlavne posilňuje imunitný systém a rovnako upokojuje a uvoľňuje. A v tomto duchu bol aj príspevok, ktorý hovoril o tom, že táto Božská huba je dobrá na božský spánok. A ešte v ten večer sa mi ozvalo zopár ľudí a pýtali sa na jej účinky, keďže majú problémy so spánkom.
Dobrý spánok však v prvom rade nezávisí od rôznych prípravkov akým je aj extrakt z Reishi. A keďže som im poradil čo by mali najskôr nastaviť a urobiť, pokladám to za moju morálnu povinnosť dať o tom vedieť aj na blogu. Pretože problémy so spánkom má dnes takmer každý.
V prvom rade by som vysadil kadejaké prípravky na spánok. Často sa hneď začne užívať melatonín. Je to hormón telu vlastný, ktorý dáva telu signál, že sa blíži čas na spánok. A keď ho začnete užívať, po jeho vysadení telo už nebude tak schopné ho vytvárať a hoci ste už ako tak vedeli zaspať či spať celkovo, tak po tom môžete počítať ovečky až do rána bez zažmúrenia očí.
Na dobrý spánok poďme metódou HD-TECH, je to moje vlastné pomenovanie. Za skratkami sú 4 veci, ktoré musia byť splnené ako základ pre dobrý spánok.
H – hluk. Medzi ľuďmi, ktorí sa mi ozvali boli takí, čo majú priam myšací spánok. Zobudia sa aj na malý hluk. Čo v tom prípade robiť? Riešenie je veľmi jednoduché a brutálne lacné. Toto vyriešia štuple do uší. Jednak odstránia okolitý hluk a po druhé vlastné zvukové prostredia tela Vás upokojí.
D – svetelné diódy. Aj to najmenšie svetlo vo forme diód z rôznych elektrospotrebičov môže narušovať Váš spánok, najmä keď takáto dióda svieti priamo na Vás. Zdá sa vám to šialené? Môže, ale ak sa v noci prebudíte a prvé čo Vaše oko uvidí je svetelný bod, začnite s počítaním ovečiek, kravičiek, prasiatok…a do rána si založíte farmu bez mihnutia oka.
T – tma. Miestnosť kde spíte musí byť ako jaskyňa. Odstráňte teda vyššie spomenuté diódy (prelepte ich, vypnite zariadenia atď.). A rovnako aj okná si zabezpečte temnými závesmi alebo použite masku na oči, ktorá Vás ale netlačí, ale zároveň drží.
E – elektrosmog. Ak sa opýtam, či spávate s mobilom položeným blízko Vás alebo ešte „lepšie“ s ním, tak sa možno väčšiny z Vás pýtam správne všakže?! Nerobte to. Mobil prepnite do letového režimu a ak ho používate ako budík (apropo mali by ste sa budiť bez neho), tak si ho položte minimálne na druhú stranu miestnosti, teda čo najďalej od Vás a Vašej hlavy. Mobily vyžarujú elektromagnetické vlny a tie narušujú mozgové vlny. Vy tak síce môžete spať, ale nespíte dostatočne hlboko a tak neprebehnú všetky regeneračné a opravné procesy, ktoré počas spánku majú prebehnúť. Rovnako vypnite aj všetky ďalšie spotrebiče ako TV a Wifi.
CH – chlad. Miestnosť kde spíte musí byť vyvetraná a hlavne vychladená. Tu si asi poviete, že toto nedáte. Ale dáte 😉 Ak Vám naozaj záleží na dobrom spánku. Odpovedzte si, počas leta keď teplo sa Vám spí dobre? Asi nie, tak vyvetrajte aspoň na 5-10 minút pred tým ako pôjdete spať. Šupnete sa tak hneď pod paplón, zababúšite sa po uši a Vás obleje hrejivý a dobrý pocit, že ste sa už uložili do hajan 🙂 Takže budete zaspávať nielen spokojní, ale aj v miestnosti, kde je čerstvý vzduch.
Táto metóda je úplným základom pre nastavenie spánku. Až potom by mali nastupovať akési barličky pre ešte väčšie hacknutie spánku. Je síce medzi nimi aj huba Reishi, ale nie je to prvá ani jediná a dokonca ani nie až tak zásadná barlička. Existujú ešte efektívnejšie, ale to je už vecou rozhovoru či konzultácie medzi štyrmi očami.
Tento príspevok o niečo rozširuje môj článok o spánku https://bit.ly/34IC9Ly, ktorý som v minulosti napísal na svojom blogu. Dozviete sa v ňom aj to, na čo všetko má spánok vplyv i ďalšie tipy na jeho skvalitnenie. Starajte sa o svoj spánok, je to prostriedok s obrovskou mocou a vplyvom na nielen na naše telo, ale aj psychiku.
Okrem blogu ma môžete sledovať aj na Facebook-u TU. Nižšie je foto spomínaného príspevku.
Zdieľaj článok aj s ostatnými: