Potravinový zločin páchaný na našich deťoch: Toto by naše deti vôbec nemali jesť a nemali by to jesť ani dospelí.
Asi si v duchu hovoríte: ,,Moje dieťa aj tak nič iné nezje!“
Samozrejme, že nezje, keď už odmalička nepozná nič iné než presladené mlieka, jogurty a samozrejme rôzne iné plnené a neplnené sladké buchtičky a sušienky. Kto by niečo také vymenil za ovocie a zeleninu?
TO, ČO JE V REGÁLOCH OZNAČOVANÉ AKO „PRE DETI“ V SKUTOČNOSTI NIE JE PRE DETI A NIE JE TO VHODNÉ ANI PRE DOSPELÝCH!
Ale čo je na tom najhoršie, že väčšina rodičov podporuje tento, na hlavu postavený biznis tým, že stále nakupuje výrobky označené ako „pre deti“. Dominantné postavenie v zložení týchto výrobkov majú hlavne cukry, pričom majú minimálny obsah vlákniny, zdravých tukov a bielkovín.
Akonáhle si deti zvyknú na určitú dávku nezdravých sacharidov najmä v podobe glukózo-fruktózového sirupu a pšenice, tak nič iné už nebudú chcieť jesť. Lebo práve to je účinok týchto zložiek potravín. A potravinársky priemysel to dobre vie!
,,PRI KONZUMÁCII TÝCHTO POTRAVÍN, URČENÝCH AKOŽE PRE DETI, DEŤOM STÚPA CUKOR V KRVI AKO NA HOJDAČKE. DETI SA NEVEDIA SÚSTREDIŤ, MAJÚ NÁVALY ZLOSTI, V ŠKOLE VYRUŠUJÚ A VY SA ICH DOMA ZNOVU SNAŽÍTE UPOKOJIŤ SLADKOSŤAMI!“
michalpataky.com
Obľúbený brumík predstavuje „dokonalý“ príklad potravinového podvodu … alebo ako by nemala vyzerať strava pre deti. Hlavné zložky sú pšeničná múka, glukózo-fruktózový sirup, repkový olej, cukor a iné lacné suroviny.
Je preto na mieste sa zamyslieť nad tým čo kupujete a dávate svojim deťom. Prestaňte kupovať lacné a nekvalitné sladkosti a iné výrobky plné jednoduchých nezdravých sacharidov a radšej svojim deťom urobte nejaké domáce dobroty zo zdravých a kvalitných potravín.
Vyhýbajte sa aj nekvalitným tukom ako sú napríklad margaríny a rastlinné oleje. A hlavne prestaňte kupovať tie predražené brumíky, bebe keksy, pribináčiky, cukríky a iné blbosti len aby ste uchlácholili svoje deti.
Čítajte každý jeden obal nech viete čo kupujete!
Ako rodičia (ale aj ako bežní spotrebitelia) by ste si mali vždy prečítať na zadnej strane obalu, že z čoho je daný výrobok zložený. Akonáhle tam vidíte výrazy, ktoré sú príliš dlhé alebo im nerozumiete, tak NEKUPOVAŤ. To isté platí ako v potravinách vidíte zložky ako dextróza, maltodextrín, glukózový sirup, cukor, fruktóza a pod.
michalpataky.com
Detská šunka s obsahom mäsa až „80%“. Čím si zaslúžila pomenovanie Junior? Tým, že je obohatená o ďalší jednoduchý sacharid – dextrózu alebo maltodextrín?
TIP pre vás: „Čím menej látok v zložení, tým lepšia potravina. Najlepšie sú tie, ktoré nemajú napísané zloženie.“
Začnite zmenou svojho stravovania
Skúste zmeniť najskôr svoje stravovanie a verte, že deti sa rýchlo prispôsobia. Snažte sa kupovať veľa ovocia, zeleniny, syry, mäso, vajíčka, smotanu alebo ryby. Ak môžete uprednostňujte najmä lokálnych dodávateľov a miestnych farmárov. Tím, že prestanete svojim deťom kupovať ,,sračky“ zároveň prestanete podporovať rozvoj cukrovky, srdcových chorôb, rakoviny, obezity a iné.
Zdroj: michalpataky.com, Foto: michalpataky.com